top of page

Łączymy design ze sztuką.

Fascynują nas przedmioty balansujące na pograniczu sztuki i designu. Specjalnie dla Ciebie zbieramy je w jednym miejscu, sięgając po wyrafinowane projekty cenionych twórców, prawdziwych ikon designu oraz obiecujących osobowości młodego pokolenia, zaskakujących podejściem do bryły i materiału.

Znajdziesz u nas kultowe prace artystów, których dzieła na co dzień zasilają stałe kolekcje światowych muzeów i galerii. Intrygujące pomysły prawdziwych wizjonerów wyznaczających trendy, wykraczające poza ramy klasycznego wzornictwa, realizowane z pasją i mistrzowską precyzją. Kreacje, które nie tylko poddają się interpretacji, ale jednocześnie mają zdolność oddziaływania na świadomego odbiorcę.

Oferujemy progresywną selekcję obiektów designu kolekcjonerskiego.

Nasza selekcja obejmuje również obiekty collectible design. Poetyckie, pełne znaczeń i kontekstów prace, wytwarzane w pojedynczych egzemplarzach lub limitowanych edycjach. Niektóre tworzone jedynie na specjalne zamówienie. Dzieła sztuki użytkowej będące wynikiem całkowitej swobody twórczej, projektowania bez granic. Kunsztowne konstrukcje bliskie rzeźbie, w których aspekt funkcjonalności schodzi na dalszy plan, ustępując wolności wyrazu artystycznego twórcy.

Nasycamy wnętrza sztuką.

Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem wnętrz, w których sztuka nie stanowi jedynie ich uzupełnienia, ale jest wszechobecnym elementem. W naszych realizacjach to sztuka jest najważniejsza i to ona definiuje przestrzeń. Wypełnia ją w całości, nadając jej wyjątkowy, metafizyczny charakter. Współpracujemy z wybitnymi artystami, renomowanymi galeriami i uznanymi kuratorami sztuki, dlatego nasze projekty zyskują niepowtarzalny, indywidualny wymiar. Starannie wybieramy obiekty z naszej selekcji i łączymy je w spersonalizowane, hipnotyzujące aranżacje. Tworzymy nasycone artyzmem koncepcje wnętrz, nie tylko służące codziennej aktywności, ale będące nośnikiem cennych wartości, wywołujące przeżycia, poruszające emocje i będące płaszczyzną porozumienia między twórcami dzieł sztuki użytkowej a ich odbiorcami.

Organizujemy wystawy łączące design i sztukę. 

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym konceptem KOOKU Living Spaces. Nowym formatem wystaw, wychodzącym poza tradycyjny model galeryjny, gdzie ekspozycja dzieł sztuki ma miejsce w zaaranżowanych przez nas przestrzeniach mieszkalnych. Wystawy te są połączeniem obiektów wybranych twórców z selekcji KOOKU oraz dzieł lokalnych artystów. Odbiór sztuki w tak przygotowanych wnętrzach wciąga i daje pole do unikalnych, zmysłowych doświadczeń oraz osobistych przeżyć, znacznie głębszych niż podczas klasycznej wizyty w galerii. 

bottom of page